Edwin Remmerswaal

NN Marathon Rotterdam 2026

15 kilo te zwaar, 6 dagen per week werken en 30 jaar niet gesport

15 kilo te zwaar, 6 dagen in de week werken en al 30 jaar niet meer serieus aan sport gedaan. Ineens haal je het in je hoofd om een marathon te willen lopen. Is dat op mijn leeftijd (52) nog wel verstandig???

Mensen die Marja en mij kennen, die weten dat als we iets in ons hoofd halen, dat we daar vol voor gaan! Wij houden wel van een uitdaging.  Daarom gaan wij op zondag 12 april 2026 samen de mooiste marathon van Nederland lopen!

En als we dan toch lopen, dan willen we dat graag voor een goed doel doen, dus hebben wij ervoor gekozen om voor het KWF te lopen en hopen we zoveel als mogelijk sponsorgeld op te gaan halen!

Wij hebben kanker van dichtbij meegemaakt en dankzij alle onderzoeken naar kanker heeft Marja het geluk gehad volledig te mogen genezen, waardoor we nu deze 42 km sámen kunnen lopen. Zonder al deze onderzoeken, had ik er alleen voor gestaan.

Laten we met elkaar zoveel als mogelijk geld ophalen voor verder onderzoek, zodat kanker straks geen fatale ziekte meer is, maar een chronische, waardoor geliefden hun hele leven samen kunnen blijven.

Dankjewel namens mij, KWF en álle mensen die in de toekomst te maken krijgen met deze ziekte!

Mijn updates

Achillespees

Sunday 2nd Nov

Mar en ik heb al eerder hardgelopen. Een hardnekkige achillespeesblessure heeft mij telkens afgeremd. Afgelopen jaar ben ik standaard zooltjes onder mijn hiel gaan gebruiken, waardoor de klachten uiteindelijk zijn verdwenen.


Toen we met onze trainingen voor de marathon gingen starten, had ik wel af en toe nog een licht zeurende achillespees. Vooral heuvelop of als ik harder/krachtiger liep dan normaal. Die klachten zijn de laatste 6 maanden eigenlijk compleet weg geweest en hierdoor hebben we de afstand en intensiteit lekker kunnen opbouwen.

Vorige week zaterdagavond hadden we een run van 11 km. We hadden er een lekker tempo in, maar halverwege begon ik voor het eerst weer een zeurend gevoel te krijgen bij mijn hiel. We hebben wel vaker pijntjes die een kilometer verder weer zijn weggetrokken, dus we zijn het wat rustiger aan gaan doen. Het was ook ijskoud en we waren nog 5 km van huis, dus loop je wel door.

Afgelopen week heb ik minimaal 4 dagen mank gelopen vanwege een pijnlijke achillespees. Kak! Dinsdagavond waren we van plan om te gaan lopen, maar ik heb gepast. Vrijdagavond had ik wel weer het gevoel te kunnen lopen, maar was het te laat, dus zijn we vandaag pas weer voor het eerst gaan lopen. En jawel, met de eerste stap voelde ik hem alweer. Toch rustig aan begonnen. Een kleinere pas gemaakt, om de spanning erop te verlichten. Na een tijdje was de pees warm en hebben we lekker kunnen lopen. De planning was vandaag 10 km, maar na ca. 9 km begon de pees toch weer wat te zeuren en heb ik niet getwijfeld en ben gestopt.

Het voelt een beetje terug bij af, maar ik weet ook hoe ik met deze pees moet omgaan. Wél bewegen, wél doorbloeden, iets belasten, maar absoluut niet stretchen. Dat zal invloed hebben op de snelheid die we lopen, maar van het lopen zijn mijn klachten de vorige keer ook over gegaan.

Doordat mijn nieuwe hardloopschoenen passend waren voor mijn voeten, heb ik sinds de 15 van Wassenaar geen zooltjes gedragen in mijn nieuwe hardloopschoenen. Vandaag heb ik dat wel gedaan. Ik zal nooit meer zonder deze zooltjes gaan lopen. Ik heb ze simpelweg nodig...

19 oktober, rondje MIdden Delfland

Sunday 19th Oct

Als je vanaf huis hardloopt, dan kom je altijd op de heenweg en de terugweg altijd over bekend terrein. Pas als je verder gaat lopen kan je nieuwe paden ontdekken.


Dat bracht ons op het idee om eens met de auto ergens heen te gaan en in een volledig nieuwe omgeving te gaan lopen. En dat kan al in de buurt zijn. Vandaag hebben we de auto geparkeerd op een carpoolplaats in de buurt van Schipluiden en hebben we daar een rondje gelopen door MIdden Delfland (een rondje rondom Schipluiden). Het was een heerlijk rondje!

Afgelopen week heb ik flink wat spierpijn gehad in mijn linker kuit. Die spierpijn was vrijdag verdwenen, maar speelde tijdens de loop weer wat op.  Mogelijk heeft dat met mijn nieuwe compressiekousen te maken. Volgende week zal ik mijn oude compressiesokken weer eens proberen, om te kijken of dit beter werkt.

Met mijn voet gaat het goed. Toen ik vanochtend net mijn nieuwe schoenen aan deed, had ik er wel weer even last van, maar tijdens de loop van vandaag ging dat steeds beter.

12 oktober, De 15 van Wassenaar gelopen

Sunday 12th Oct

Vandaag hebben we (Edwin op nieuwe schoenen) de 15 van Wassenaar gelopen. Een mooi evenement door de bossen en villawijken van Wassenaar. We hebben hem gelopen in 1:41 waar we best tevreden over zijn. Hartslag heeft wat aan de hoge kant gezeten, waardoor ik behoorlijk leeg aankwam, maar voldaan.


Met mijn voet ging het redelijk goed. Ik heb geen pijn meer gehad, maar voelde hem nog wel af en toe. Nu na de race is hij wel wat gevoeliger dan vanmorgen, maar ik kan er normaal op staan en kan nog steeds goed mijn voet afwikkelen.

We hebben vandaag ook voor het eerst geexperimenteerd met gelletjes. Dat is sportvoeding voor tijdens een inspanning. Wielrenners leven erop, maar ook duurlopers gebruiken ze. Ze moeten voorkomen dat je de 'man met de hamer' tegenkomt. Waar we 2 weken geleden compleet leeg van de 14 km terugkwamen, hadden we nu nog voldoende energie over, dus ze hebben blijkbaar wel iets gedaan.

5 oktober, nieuwe schoenen gekocht

Monday 6th Oct

Mijn pijnlijke voet wordt veroorzaakt door een hoge wreef. Doordat tijdens het duurlopen mijn voet platter wordt én opzet, waren mijn schoenen inderdaad te klein.


Normaal draag ik schoenen maat 41. Mijn nieuwe hardloopschoenen zijn..... Maat 44!

Ze lopen als een zonnetje. Nu ik nog ;-)
Met mijn voet gaat het inmiddels wel ietsje beter. Met mijn normale schoenen aan kan ik weer redelijk normaal lopen, maar op blote voeten is het nog steeds erg gevoelig.

Aanstaande zondagmiddag staat 'de '15 van Wassenaar' op het programma. Op dit moment heb ik goede hoop dat ik die 'gewoon' kan lopen, maar wil niet dat de blessure erger wordt, dus bekijk zondagochtend of ik er toe in staat ben.

28 september, eerste 14 km levert pijnlijke voet op

Tuesday 30th Sep

We zijn inmiddels al een half jaar aan het trainen en zijn het aantal kilometers per week gestaag aan het opbouwen. Waar we voor de zomer elke zondagochtend een training deden, lopen we inmiddels 2x per week. Vorige week hebben we voor het eerst 12 kilometer gelopen. Dit ging echt in een slakkengang, omdat we vooral op hartslag hebben gelopen. 


Omdat we deze 12 kilometer vrij goed hebben verteerd, hebben we vandaag 14 kilometer gelopen, maar dat was toch pittiger dan gehoopt/verwacht. Marja deed het fluitend, maar ik was totaal afgestoffeerd. Pfff, en dan zitten we pas op 1/3e van de afstand...

Daarnaast heb ik er een pijnlijke middenvoet aan over gehouden. Waarschijnlijk heeft mijn schoen te strak gezeten. mijn hardloopschoen heeft telkens goed gepast, maar tijdens het lopen gaat je voet uitzetten. Komend weekend gaan we kijken voor een maatje groter.

Mijn activiteiten volgen

146
kms

Edwin's badges

Maak je persoonlijke actiepagina compleet.

Actiepagina gemaakt

Update je persoonlijke actiepagina met een foto.

Foto's toegevoegd

Deel je persoonlijke actiepagina met bekenden door een e-mail te versturen.

E-mails verstuurd

Aan eigen actie gedoneerd

Je hebt je streefbedrag gehaald, goed gedaan!

Streefbedrag behaald

Motiveer jezelf en verhoog je streefbedrag.

Streefbedrag verhoogd

Welkom in de Wall of Fame! Deze badge krijg je wanneer je 1000 euro aan donaties ophaalt.

Top fondsenwerver

Deel je persoonlijke actiepagina met je volgers via je social media kanalen.

Gedeeld op social media

Bedank je donateurs via de e-mail functie in jouw account.

Donateurs bedankt

Bij 500 euro aan donaties ontvang je je speciale KWF t-shirt!

Teamleden

Doneer

Mijn donateurs