Josje Hamel

Menzis 4 Mijl van Groningen 2025

Ik ren tegen kanker tijdens de Menzis 4 Mijl van Groningen 2025

Team Hamelhuys rent tegen kanker tijdens de Menzis 4 Mijl van Groningen 2025. Wil jij ons sponsoren? Daarmee zorgen we samen met KWF voor een beter leven met en ná kanker. Dat is heel hard nodig, want iedereen krijgt ooit te maken met kanker.  

Samen kunnen we het verschil maken. Tegen kanker. Voor het leven. Help je mee? 

Mijn updates

4 weken getraind

Friday 13th Jun

Ik heb nu 4 weken training erop zitten. Ik train met de app van Evi. Ik geniet van haar lieve aanwijzingen in het mooie Vlaams. Maar meer nog begin ik nu ook te genieten van het lopen. Het zijn nog intervaltrainingen die ik doe, dus rennen afgewisseld met wandelen. Evi is fier op mij, dus dan mag ik dat zelf ook zijn :-)


Ik probeer steeds passende rondjes te lopen in mijn eigen wijk. Mijn warming up bestaat uit wandelen met mijn hondje Romeo en dan "Hup, rennen met die beentjes", zoals Evi zegt. Het is eigenlijk geen rennen. Ik "ren"  nu 7,1 km per uur en ik wandel 5,5 km per uur, dus mijn gemiddelde is nog maar 6,4 km per uur. Dat moet een beetje sneller graag, ik wil geen uur over de 4 Mijl doen hoor!

Op de dagen dat ik train, voel ik me nu echt fitter. Dat voel ik duidelijk. Op de dagen dat ik niet train, doe ik yoga en wandel ik, met Romeo uiteraard. Ik ga nu ook lichte krachttraining toevoegen aan mijn activiteiten. Want door het trainingen door de 4 Mijl realiseer ik me dat ik zo goed mogelijk fit oud wil worden. Ja, daar ga je allemaal over nadenken als je bijna 60 bent. Ik ben nog steeds zo dankbaar dat ik die leeftijd (bijna) heb gehaald. En daarom Ren ik tegen kanker bij de 4 Mijl van Groningen!

Ik wil iedereen die heeft gedoneerd voor mijn actie heel hartelijk danken! Jullie steun, niet alleen in geld, maar ook in enthousiaste woorden, helpt mij echt om door te gaan!

Waarom doe ik mee met de 4 mijl van Groningen?

Thursday 29th May

In 2010 kreeg ik kanker.  Als een wonder overleefde ik het. Ik ben er nog. Daar ben ik elke dag heel dankbaar voor. De prijs die ik betaal is hoog: ik heb veel late gevolgen van kanker, waarvan de ergste 24/7 pijn is. Zenuwpijn, fibrose, artrose en dat soort ellende. Er bestaan geen medische medicijnen voor. Ik heb gelukkig mijn eigen medicijn: een zo zinvol en gelukkig mogelijk leven. 


Dat lukt mij aardig door mijn lieve kinderen, aanhang en kleinkinderen en vrienden om me heen. En niet te vergeten mijn hondje Romeo. En op werkgebied door Hamelhuys, het Centrum voor leven met en na kanker in Groningen en Assen, dat ik 10 jaar geleden heb opgericht omdat ik werd afgekeurd voor mijn werk in het onderwijs. Ik ben onbezoldigd directeur-bestuurder van Hamelhuys en al 10 jaar doe ik mijn vrijwilligerswerk met veel passie.

Ik heb al  lang als droom om een keer de 4 mijl van Groningen te lopen. Ik heb daar ook al een paar keer serieus voor getraind, maar steeds gooiden de gevolgen van kanker waar ik mee leef, roet in het eten. De afgelopen twee jaar heb ik serieus aandacht aan mijn leefstijl besteed. Ik ben nog gezonder gaan eten en meer gaan bewegen. Ik ben de nodige kilo’s kwijt en hoef dus minder mee te sjouwen als ik loop. 

Dit jaar word ik 60 en dit jaar bestaat Hamelhuys 10 jaar. En daarom loop ik dit jaar mee met de 4 mijl van Groningen. Met een aantal mensen van het Hamelhuys hebben we een team en lopen we mee! Waarom? Om aandacht te vragen voor het belangrijke werk dat wij doen als Centrum voor leven met en na kanker. Dat wordt o.a. mogelijk gemaakt door KWF Kankerbestrijding. En ook om voor KWF geld in te zamelen dat ze besteden aan zoveel belangrijk kankeronderzoek. Ik wil niet alleen graag dat mensen blijven leven na of met kanker, maar vooral dat dat leven zo fijn mogelijk is!

Twee weken geleden ben ik begonnen met trainen voor de 4 mijl. Heel rustig aan, met een beginnersschema. Vanwege mijn geschiedenis moet ik extra voorzichtig zijn met mijn lijf. 

Gelukkig heb ik nog lekker veel tijd tot 12 oktober en met de mooie hardloop app die ik heb lukt het me vast! Op de foto van vanmorgen ben ik klaar om mijn training van vandaag te starten!

Josje's badges

Maak je persoonlijke actiepagina compleet.

Actiepagina gemaakt

Update je persoonlijke actiepagina met een foto.

Foto's toegevoegd

Deel je persoonlijke actiepagina met bekenden door een e-mail te versturen.

E-mails verstuurd

Aan eigen actie gedoneerd

Je hebt je streefbedrag gehaald, goed gedaan!

Streefbedrag behaald

Motiveer jezelf en verhoog je streefbedrag.

Streefbedrag verhoogd

Welkom in de Wall of Fame! Deze badge krijg je wanneer je 1000 euro aan donaties ophaalt.

Top fondsenwerver

Deel je persoonlijke actiepagina met je volgers via je social media kanalen.

Gedeeld op social media

Bedank je donateurs via de e-mail functie in jouw account.

Donateurs bedankt

Bij 500 euro aan donaties ontvang je je speciale KWF t-shirt!

Teamleden

Doneer

Mijn donateurs