Ik kom in actie tegen kanker
Van Zero naar 70.3 — voor KWF
Ongeveer 2,5 jaar geleden veranderde één van de mooiste momenten van ons leven in één van de zwaarste.
Vier weken na de geboorte van onze tweede dochter overleed mijn moeder aan longkanker.
Nieuw leven en afscheid lagen ineens onvoorstelbaar dicht bij elkaar.
Deze zomer mochten we onze derde dochter verwelkomen. Opnieuw zo'n moment waarop de wereld eigenlijk alleen maar even mooi zou moeten zijn.
Drie weken na haar geboorte kwam opnieuw het nieuws dat alles op zijn kop zet:
Mijn vader heeft longkanker.
Voor de tweede keer in een paar jaar tijd wordt ons gezin geconfronteerd met deze ziekte. En ik kan er een mooi verhaal omheen schrijven, maar soms is het eigenlijk heel simpel:
Dit sloopt je emotioneel.
Toevallig had ik me kort daarvoor ingeschreven voor een uitdaging waarvan ik een paar maanden geleden nooit had gedacht dat ik eraan zou beginnen: een Ironman 70.3.
Met mijn project FromZeroTo703 wil ik laten zien wat er gebeurt als iemand die jarenlang nauwelijks heeft gesport vanaf nul begint en toewerkt naar 1,9 kilometer zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21,1 kilometer hardlopen.
Dat was mijn doel.
Maar door de diagnose van mijn vader heeft die 70.3 ineens een andere betekenis gekregen.
Ik kan de ziekte niet voor hem wegnemen. Ik kan niet veranderen wat er met mijn moeder is gebeurd. Maar ik kan wél iets doen met de kilometers die voor me liggen.
Daarom wil ik mijn weg naar de Ironman 70.3 gebruiken om geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrijding.
Iedere training. Iedere kilometer. Iedere keer dat ik geen zin meer heb. Iedere keer dat het tegenzit.
Ik wil ze ergens voor laten tellen.
Voor mijn moeder, die haar kleindochters had moeten zien opgroeien.
Voor mijn vader, die nu zelf deze strijd moet aangaan.
Voor mijn drie dochters.
En voor alle andere gezinnen die te maken krijgen met kanker.
Mijn sportieve reis begon bij zero.
De finish ligt op 70.3 mijl.
Maar het belangrijkste doel ligt dit keer niet bij de finishlijn.
Help je mij om onderweg zoveel mogelijk geld op te halen voor KWF?
Iedere donatie, groot of klein, maakt deze kilometers een stukje waardevoller.
Van Zero naar 70.3. Voor pap. Voor mam. Voor KWF.
Updates
Update: Een maand verder, doel bijgesteld...
Tuesday 29th Sep 2026Van €1.000 naar €2.000 – we gaan door
Toen ik deze actie voor KWF begon, als onderdeel van mijn "From Zero to 70.3"-project, stelde ik een doel van €1.000. Een bedrag waarvan ik vooral hoopte dat we het uiteindelijk zouden kunnen halen.
Dat het zo snel ging, had ik nooit verwacht.
Ik ben ontzettend blij en trots dat we dat eerste doel samen hebben bereikt. Maar wat dat bedrag voor mij misschien nog wel specialer maakt, is dat ik het goede nieuws nog aan mijn vader heb kunnen vertellen.
Helaas is mijn vader inmiddels een maand geleden overleden aan longkanker. Het is onvoorstelbaar hoe snel het allemaal is gegaan. Van de hoop dat er misschien nog tijd zou zijn, naar afscheid moeten nemen.
Een paar jaar geleden verloor ik mijn moeder al aan longkanker. Nu moet ik verder zonder allebei mijn ouders. Mijn vader zal ook niet meer langs de kant kunnen staan wanneer ik uiteindelijk mijn Ironman 70.3 probeer te volbrengen. Dat besef doet pijn.
Maar juist daarom wil ik doorgaan.
Die eerste €1.000 hebben we gehaald. Daarom heb ik het streefbedrag voor de eerste keer aangepast:
We gaan voor €2.000!
Niet omdat een hoger bedrag het verlies minder maakt, maar omdat iedere euro kan bijdragen aan onderzoek naar kanker en hopelijk aan een toekomst waarin andere gezinnen meer tijd krijgen dan wij hebben gekregen.
Mijn weg van "Zero naar 70.3" gaat door. Met mijn vader en moeder in mijn gedachten bij iedere training, iedere kilometer en uiteindelijk bij die finish.
Aan iedereen die tot nu toe heeft gedoneerd, mijn actie heeft gedeeld of me een bericht heeft gestuurd: ontzettend bedankt. Jullie hebben ervoor gezorgd dat ik mijn vader nog heb kunnen vertellen dat het eerste doel was bereikt.
Dat zal voor mij altijd bijzonder blijven.
€1.000 is binnen. Nu gaan we samen voor €2.000.
1000 in 6 dagen!
Tuesday 25th Aug 2026
Dank jullie wel! In slechts 6 dagen hebben we het originele doel van 1000 gehaald! Kunnen we hier samen nog veel meer van maken? De 70.3 is pas over ±10 maanden ;)
Mijn activiteiten volgen
113
kms
Mijn afstandsdoel 113 kms
Badges
Foto’s toegevoegd
Actiepagina gemaakt
Aan eigen actie gedoneerd
Vijf donaties ontvangen
Streefbedrag behaald
Streefbedrag verhoogd naar meer dan €500
Vermelding op Wall of fame
E-mails verstuurd
Gedeeld op social media

